Valdemar Tomaševski
En Pl Ru

Valdemar Tomaševski

Valdemar Tomaševski gimė 1965 m. kovo 3 d. Vilniuje, inteligentų mokytojų šeimoje. Jo a. a. tėvas Vladislav Tomaševski buvo ilgametis Vilniaus rajono Platiniškų pagrindinės mokyklos direktorius, o motina, Jadvyga Tomaševska, pedagoginiam darbui skyrė 52 gyvenimo metus. Kandidatas baigė Vilniaus 11-ąją vidurinę mokyklą (dabar – A. Mickevičiaus gimnazija), o mokslus pradėjo Lazdynų vidurinėje mokykloje. Buvo gabus ir aktyvus mokinys. Išlaikęs brandos egzaminus 1983 metais įstojo į Vilniaus inžinerinį statybos institutą (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas). 1984–1986 metais, po pirmojo studijų kurso, kaip šauktinis atliko karinę tarnybą Murmansko srityje. 1990 m. baigė studijas ir įgijo inžinieriaus mechaniko specialybę. Dar būdamas studentas įsijungė į 9-ojo dešimtmečio pabaigos tautinio atgimimo sąjūdį, žiniasklaidoje aktyviai reiškė savo nuomonę aktualiais visuomenės gyvenimo klausimais, dalyvavo viešose diskusijose ir pradėjo savo politinę karjerą. Valdemar Tomaševski yra vedęs, jau 30 metų gyvena darnioje šeimoje su žmona Violeta ir dviem sūnumis: Vladislavu ir Pavelu.

Valdemar Tomaševski
Biografija Valdemaro Tomaševski

Politinė veikla

1994 metais Valdemar Tomaševski buvo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos steigimo iniciatyvinės grupės koordinatorius, kūrė partijos pagrindus ir tapo jos pirmuoju vicepirmininku. 1999 metais išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininku, šias atsakingas pareigas eina iki šiol pateisindamas bendrapartiečių lūkesčius. Savo visuomeninį aktyvumą ir organizacinius sugebėjimus plėtojo kaip Vilniaus rajono savivaldybės tarybos ir valdybos narys 1995, 1997 ir 2000 metais, kuomet tapo Vilniaus rajono savivaldybės vicemeru. 2000 metais pirmą kartą išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo nariu Vilniaus-Šalčininkų vienmandatėje apygardoje. Šią sėkmę pakartojo 2004 metais. Rinkėjai balsavo už Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatą, kurį pažino kaip atsakingą, aktyvų ir besilaikantį duoto žodžio kiekvienam Lietuvos rinkėjui žmogų.

2008 metų rinkimuose į Seimą Valdemar Tomaševski vėl laimėjo jau pirmajame ture surinkdamas didžiausią balsų skaičių iš 71 kandidato, startuojančio vienmandatėse apygardose. Už Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderį balsavo ne tik tautinių mažumų atstovai, bet ir lietuviai, kurie įvertino sąžiningą Seimo nario lenko politiką: per 25 savo veiklos metų Lietuvos lenkų rinkimų akcija nebuvo įsivėlusi į jokius skandalus, susijusius su korupcija, viešųjų lėšų švaistymu, grobstymu ar kitomis taip dažnai Lietuvos partijas drebinančiomis aferomis. Dviejų ankstesnių kadencijų metu Valdemar Tomaševski dirbo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, o nuo 2008 m. buvo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu.

2016 m. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos suvažiavimas pritarė partijos pirmininko iniciatyvai išplėsti politinės partijos pavadinimą ir įtvirtinti vertybes, kuriomis išrinkti partijos atstovai, deleguoti vadovai vadovaujasi savo veikloje. Nuo šiol Lietuvos politinėje arenoje partija žinoma kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcija- Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Rinkėjų pasitikėjimas

2009 metų rinkimuose į Europos Parlamentą Valdemar Tomaševski susilaukė didžiulio Lietuvos gyventojų palaikymo ir tapo Europos Parlamento nariu. Rinkėjai suteikė pasitikėjimo mandatą deleguodami antrą kadenciją dirbti tarptautinėje politinėje arenoje ir 2014 metų Europos Parlamento rinkimuose. Europarlamentaras priklauso Europos konservatorių ir reformatorių frakcijai, yra jos valdybos narys, tai pat yra Delegacijos su Baltarusija pirmininko pavaduotojas, Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų bei Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys, Delegacijos EURONEST parlamentinėje asamblėjoje narys. Šioje Lietuvai svarbioje institucijoje jis kryptingai ir nuosekliai atstovauja savo rinkėjų interesams.

Valdemar Tomaševski, dalyvavęs šalies prezidento rinkimuose 2009 metais, pasiekė gerų rezultatų ir rinkėjų įvertinimo: anuomet, būdamas jauniausias kandidatas, užėmė ketvirtą vietą iš visų septynių pretendentų, šalies mastu gavo beveik 5 proc. balsų, o regione, kuriame yra geriau žinomas, jo rezultatai buvo tiesiog fenomenalūs. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose jis gavo atitinkamai 67 ir 50 proc. balsų. Keliose savivaldybėse, pavyzdžiui, sostinėje Vilniuje Valdemar Tomaševski užėmė antrą vietą. 2014 metų Prezidento rinkimai buvo dar sėkmingesni, LLRA kandidatas gavo 8,23 proc. rinkėjų balsų ir tradiciškai laimėjo Vilniaus regione.

LLRA - KŠS pirmininko drąsa ir sąžiningumas šiandien šalyje yra žinoma dar plačiau, todėl jam atsiveria reali galimybė pagerinti iki šiol turėtus rezultatus. Valdemar Tomaševski yra vertinamas kaip principingas, energingas, nepaprastai darbštus ir sąžiningas žmogus, savo gyvenime ir politinėje veikloje besivadovaujantis Dekalogu ir gyvenimo moto „Dievas- Garbė- Tėvynė“, ginantis krikščioniškąsias vertybes, yra gyvybės apsaugos įstatymo projekto autorius.

Valdemar Tomaševski biografija
© 2011 Valdemar Tomaševski
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
By Seven Arts